Demontaż licznika Renault Scenic II – krótki tutorial.

Kontynuujemy serię poradników, które – mam nadzieję – w prosty sposób wytłumaczą jak wymontować licznik. Dzisiaj na tapetę trafił Renault Scenic – jeden z naszych głównych pacjentów. Proszę wzorować się na zdjęciach a wymontowanie zegara nie sprawi najmniejszego kłopotu. Zapraszamy!

 

1. Usunięcie górnej ramki. 

wyciaganie_licznika_scenic_II   Do ściągnięcia górnej ramki wystarczy płaski śrubokręt. Wystarczy włożyć go w szparę  między górną częścią deski rozdzielczej a ramką i delikatnie podważyć. Wystarczy  powtórzyć tą czynność w dwóch miejscach a ramka sama wyskoczy.

2. Usunięcie dolnej ramki.

Demontaż licznika Renault Scenic II.

Dokładnie w taki sam sposób ściągamy dolną ramkę.

3. Odkręcenie licznika

Jak wyciagnac licznik Renault Scenic II

Odsłonięty licznik do deski rozdzielczej przykręcony jest za pomocą 2 śrubek – użycie    śrubokręta typu TORX rozmiar 20 pozwoli na sprawne ich wykręcenie. Miejsca  przykręcenia licznika zaznaczyliśmy na czerwono.

4. Odpięcie wtyczek

Jak wyciagnac licznik w renault scenic?

 Ostatni etap to odpięcie 2 wtyczek zaznaczonych na zdjęciu. Z tym nie powinno być  najmniejszego problemu. Prosimy zrobić to delikatnie aby nie uszkodzić zatrzasków.

Podstawowe narzędzia, które prawdopodobnie każdy ma w domu pozwolą zaoszczędzić – nie musisz jechać do mechanika aby wymontował Twój zegar! Teraz w przypadku awarii wystarczy licznik dobrze zapakować i wysłać do nas, a w ciągu 2 dni roboczych naprawimy go dla Ciebie i odeślemy na wskazany adres!

Czy można jeździć bez licznika w Renault Scenic II?
Odpowiedź brzmi TAK. Samochód bez licznika odpala i jeździ sprawnie – osobiście tego nie polecamy, policja bowiem może nie przyjąć tłumaczenia w momencie przekroczenia prędkości, a jazda z nieznaną ilością paliwa też nie jest przyjemna. Niemniej jednak samochodem jeździć można.

AEON Options

About   Reset