Naprawa elektroniki w maszynach budowlanych

Maszyny budowlane – naprawa liczników i desek rozdzielczych

Naprawa liczników maszyn budowlanych to kolejna wąska specjalizacja naszej firmy. Zacinające się wskaźniki oraz problemy komunikacji z komputerami pokładowymi to najczęściej występujące usterki spotykane w maszynach budowlanych. Osoby które miały „przyjemność” zamawiać nowe liczniki lub panele desek rozdzielczych doskonale wiedzą jak drogie potrafią być te elementy. Niejednokrotnie w maszynach budowlanych koszt licznika czy też panelu przekracza granicę 10 tysięcy złotych, co stanowi znaczny wydatek nawet dla wielkich przedsiębiorstw. Na szczęście, w wielu przypadkach koszty te można zredukować nawet do kilkuset złotych.

Jesteśmy w stanie podjąć się naprawy liczników maszyn budowlanych takich firm jak: CAT, JCB, Liebherr, Komatsu, Hitachi, Volvo. Najczęściej spotykaną usterką liczników są problemy z wyświetlaczem, które często uniemożliwiają normalną pracę maszyny lub znacznie utrudniają pracę operatorowi. Podejmujemy się napraw wyświetlaczy w przypadku gdy nie są one uszkodzone mechanicznie – jeżeli Twój wyświetlacz się nie wylał, nie jest popękany skontaktuj się z nami a my odpowiemy czy będziemy w stanie naprawić Twój zegar.

 Naprawa monitorów i liczników Volvo

Zepsuty licznik w koparce lub wozidle Volvo znacznie utrudnia pracę operatora. W niektórych przypadkach może nawet uniemożliwić uruchomienie maszyny. Sprawny licznik lub panel oznacza również możliwość wglądu w wiele istotnych informacji o maszynie budowlanej.

  • uszkodzone wskaźniki
  • niedziałające przyciski
  • całkowity brak działania
  • brak podświetlenia
  • poziome lub pionowe linie na wyświetlaczu
  • nieprawidłowe dane
  • komunikaty ERROR
  • brak naliczania motogodzin
Volvo EC 210 B naprawa elektroniki

Naprawa panelu Volvo EC 210 B

Naprawa komputerów pokładowych i sterowników silnika

Uszkodzenia sterowników silnika oraz komputerów pokładowych mogą spowodować przeróżne awarie. Począwszy od braku komunikacji pomiędzy elementami wykonawczymi, poprzez brak możliwości włączenia np. świateł lub wycieraczek, a kończąc na całkowitym unieruchomieniu maszyny. Nierzadko przy uszkodzeniu komputerów, maszyny wchodzą w „tryb specjalny” z którego wyprowadzić można go tylko poprzez całkowitą naprawę.

Ostatnio często spotykamy się z uszkodzeniami wynikającymi z winy operatora lub mechanika zajmującego się konserwacją i naprawą maszyn. Złe podłączenie zasilania potrafi spowodować ogromne spustoszenie na płycie główniej ECU. Wymiana takiego modułu w serwisie to koszta rzędu kilku tysięcy złotych. Bardzo często udaje nam się postawić takie moduły na nogi pozwalając oszczędzić tym samym tysiące złotych.

Naprawa ECU maszyny budowlane

 

Nowatorskie metody pracy

xray

Używamy wszelkich dostępnych na rynku środków, aby naprawić zepsuty sprzęt. Powyżej zdjęcie X-ray naprawianego przez nas sterownika. Liczba takich zdjęć w naszej kolekcji rośnie, jest to bowiem doskonały sposób na lokalizację usterek.