Kilka wskazówek dotyczących

prawidłowego pakowania paczek

Wypełnij formularz naprawy

Wydrukuj i wypełnij formularz naprawy, umieść go w przesyłce. Pozwoli nam to szybciej przystąpić do diagnostyki.

Wypełniacze i folie bąbelkowe

Zalecamy użyć do pakowania obfitej ilości folii bąbelkowej i wypełniaczy. Zapobiegnie to uszkodzeniu licznika w transporcie.

Wydrukuj etykietę

Staraninie wypełnij i umieść etykietę przewoźnika na przesyłce. Zwróć uwagę na czytelność etykiety i poprawność wypełnionych danych i czy etykieta dobrze trzyma się opakowania.

Wybierz odpowiednie opakowanie

Wykorzystaj pudełko kartonowe, najlepiej aby było nowe, bez śladów użytkowania. Karton powinien być większy niż pakowany przedmiot aby wypełnić pustą przestrzeń wypełniaczem.

Pakowanie

Włożony do przesyłki licznik / moduł (kompletny tj. z obudową) powinien być owinięty folią bąbelkową, puste przestrzenie w pudełku powinny być wypełnione np. „skropakiem”, gąbką, kartonikami czy też zgniecionymi gazetami (nie polecamy styropianu). Prosimy by do pakowania nie używać taśmy klejącej, to utrudnia nam odpakowywanie (co więcej naklejanie taśmy bezpośrednio na licznik, może przy jej odklejaniu skutkować uszkodzeniem powierzchni licznika).

Unikaj foliopaków

Nie wysyłaj elektroniki (a w szczególności elementów szklanych lub z szybkami wykonanymi z pleksi) w foliopaku. Taki rodzaj opakowania nie chroni licznika w żaden sposób przed uszkodzeniem.

PRZYKŁAD PRAWIDŁOWEGO PAKOWANIA LICZNIKA

Uszkodzone przesyłki

Co prawda rzadko, ale zdarzają się uszkodzenia w transporcie typu: pęknięcia obudów, wyświetlaczy, uszkodzenie płyt głównych licznika itp., dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie zawartości paczki (odradzamy wysyłanie paczek za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD). Przy odbiorze przesyłek warto zwrócić uwagę na to czy opakowanie jest kompletne, nie otwarte, nie przygniecione. Sugerujemy otwieranie przesyłek w obecności kuriera.

Prawidłowe spakowanie przesyłki to mniejsze ryzyko

Zaoszczędźmy sobie czasu i nerwów. Niestety często w pośpiechu nie zwracamy uwagi na to jak drogie elementy wysyłamy, nierzadko są to setki lub tysiące złotych. Liczniki samochodowe, motocyklowe, monitory i panele maszyn budowlanych i rolniczych są często niedostępne na rynku wtórym i w przypadku uszkodzenia pojawia się problem z odkupieniem. Sugerujemy użycie dużej ilości wypełniaczy i pakowanie liczników do twardych, kartonowych pudełek, to zminimalizuje możliwość uszkodzeń.

Back to top