O elektronice maszyn budowlanych

Naprawiamy elektronikę w maszynach typu: koparki gąsienicowe, koparkoładowarki, minikoparki, kruszarki szczękowe, podnośniki koszykowe, dźwigi, spychacze, walce, sortowniki, układarki do asfaltu, zamiatarki samojezdne, malowarki drogowe, skrapiarki, zagęszczarki, wozidła i inne maszyny budowlane.

USTERKI WYŚWIETLACZY:

 • poziome lub pionowe linie na wyświetlaczu
 • panel dotykowy nie reaguje na dotyk
 • nieczytelne wyświetlacze, słaby kontrast
 • niewidoczny stan motogodzin
 • brak naliczania motogodzin
 • rozlanie się wyświetlacza (plama, najczęściej czarna)
 • ekran czarny, brak działania
 • przygasanie, biały ekran
 • całkowity brak działania monitora
 • przyciski nie działają
 • brak komunikacji
 • itp.

Naprawiamy moduły typu: monitor, panel dotykowy, komputer, panel sterowania, klawiatura, licznik, wyświetlacz, terminal, zestaw wskaźników itp.. W Twojej maszynie uszkodził się wyświetlacz licznika, monitor lub panel dotykowy? Rozwiązujemy takie problemy. Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

PRZYCZYNY USTEREK:

 • zalania / zawilgocenia modułów
 • zwarcia instalacji lub czujników
 • odwrotne podłączenie klem akumulatora
 • uszkodzone wyświetlacze
 • uszkodzone panele dotykowe
 • uszkodzone układy scalone
 • uszkodzone procesory
 • inne usterki

PRZYKŁADOWE NAPRAWY

Monitor koparki CASE CX250 – monitor przeskakuje, miga, w ogóle nie działa, nie wykonuje poleceń z klawiatury, nie pokazuje danych, moduł nie ładuje się, sam się resetuje, nie ładuje oprogramowania itd.

Wyświetlacz koparki CATERPILLAR 906H – wyświetlacz uszkodzony, potłuczony, mruga, całkowicie nie działa itp.

Panel sterowania i wyświetlacz koparki LIEBHERR 904 LITRONIC – brak podświetlenia, brak reakcji na przyciski, wyrwane guziki, wyświetlacz mruga, brak komunikacji między modułami, błędy na wyświetlaczu.

Licznik koparki KOMATSU WB93R-5 – brak podświetlenia, nie widać przebiegu, obrotomierz nie działa, brak reakcji na przyciski, wyświetlacz mruga, brak komunikacji między modułami, błędy na wyświetlaczu, licznik całkowicie nie działa itd.

Panel ECU / komputer ECU do koparki JCB JS 130, 145, 160, 210 – rozbity wyświetlacz, całkowity brak działania, uszkodzona elektronika, moduł nie ładuje się, moduł nie włącza się, wyświetlacz nie uruchamia się, całkowicie czarny wyświetlacz, monitor sam się resetuje, brak podświetlenia, nie ładuje oprogramowania, uruchamia się ponownie, brak komunikacji itd.

Panel sterowania koparki VOLVO EC140 – panel całkowicie nie działa, nie komunikuje się z testerem, nie wykonuje poleceń z klawiatury, mruga, nie pokazuje danych, uszkodzona elektronika, wyświetlacz nie ładuje się, moduł w ogóle się nie włącza, moduł sam się resetuje, całkowicie czarny wyświetlacz, brak podświetlenia, nie ładuje oprogramowania, uruchamia się ponownie itd.

Deska rozdzielcza ładowarki kołowej LIEBHERR L542 – brak podświetlenia, brak komunikacji, brak segmentów na wyświetlaczu itp.

Panel sterujący CATERPILLAR M315 M316

Terminal koparki CATERPILLAR M315, M316 – brak podświetlenia, brak komunikacji, brak segmentów na wyświetlaczu, terminal nie wykonuje poleceń z klawiatury, nie pokazuje danych, moduł nie ładuje się, resetuje się sam, nie ładuje oprogramowania, nie działają guziki itp.

Licznik koparki JCB 3CX, 4CX – całkowity lub częściowy zanik pracy wyświetlacza, obrotomierz nie działa, 0 lub kreski na wyświetlaczu, licznik nie nabija motogodzin, problemy z zasilaniem, przerywana praca licznika, całkowity brak działania licznika itd.

Licznik koparki KOMATSU – całkowity brak działania, licznik motogodzin nie działa, wskaźniki temperatury i paliwa skaczą lub nie podnoszą się, kreski na wyświetlaczu, problemy z zasilaniem, przerywana praca licznika itd.

Licznik JCB 531-70 Agri Plus – nie liczy motogodzin, brak podświetlenia, brak komunikacji, błąd CAN, wskazówki drgają lub nie podnoszą się, licznik w ogóle nie działa itp.

Panel sterowania HBM BG 110 TA-4 – wyświetlacz ma paski, miga, słaby kontrast, brak podświetlenia, nie widać informacji, guziki nie reagują, brak komunikacji, panel całkowicie nie działa itp.

naprawa monitorow maszyn budowlanych Volvo Cat Caterpillar Komatsu Bobcat JCB

Monitor Volvo EC220D – brak komunikacji, moduł generuje błędy, wyświetlacz nie działa, jest czarny, pasy na wyświetlaczu itp.

naprawa panelow sterowania oprzyrzadowanie HAMM HD 12VV

Panel sterowania HAMM HD 12VV – przyciski nie reagują, brak podświetlenia, kontrolki nie działają, brak komunikacji, uszkodzony wyświetlacz itp.

Naprawa panelu przycisków Liebherr L566

Panel przycisków Liebherr L566 – przyciski nie reagują, działa tylko część guzików lub żaden (możliwa jest również wymiana tarczy z opisem przycisków na nową) itp.

Naprawa wyświetlacza Kubota KX080-4

Wyświetlacz Kubota KX080-4 – wyświetlacz jest blady, nie widać informacji, brak kontrastu, miga, brak podświetlenia, przyciski nie działają, kontrolki nie świecą, brak komunikacji, moduł całkowicie nie działa itp.

Back to top